Արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանի գլխավորությամբ նոյեմբերի 24-ին տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում՝ նվիրված Արցախյան պատերազմի ընթացքում Թուրքիայի և Ադրբեջանի կողմից վարձկանների և օտարերկրյա ահաբեկիչ մարտիկների օգտագործման առնչությամբ ներպետական և արտաքին իրավական գործընթացների համակարգմանն ու ջանքերի կոորդինացիային։
Քննարկմանը մասնակցել են ՀՀ Գլխավոր դատախազի տեղակալը, Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանում ՀՀ ներկայացուցիչը, Քննչական կոմիտեի, Ազգային անվտանգության ծառայության, Կենտրոնական բանկի և Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի ներկայացուցիչները:
Քննարկվել են միջազգային իրավական փոխօգնության և արտաքին իրավական գործընթացների համակարգմանն առնչվող հարցեր։

Под руководством министра юстиции Армении Рустама Бадасяна 24 ноября состоялось рабочее обсуждение, посвященное координации внутригосударственных и внешних правовых процессов в связи с использованием во время Арцахской войны со стороны Турции и Азербайджана наемников и иностранных террористов. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Министерства юстиции республики.
В обсуждении приняли участие заместитель генерального прокурора Армении, представитель Армении в Европейском суде по правам человека, представители Следственного комитета, Службы национальной безопасности, Центрального банка и офиса Омбудсмена Армении.
Были обсуждены вопросы международной правовой взаимопомощи и координации внешних правовых процессов.