Ռուս սենատոր Գրիգորի Կարասինը եւ Վրաստանի վարչապետի հատուկ ներկայացուցիչ Զուրաբ Աբաշիձեն քննարկել են Լեռնային Ղարաբաղում հրադադարի մասին համաձայնագիրը:
ՌԴ ԱԳՆ-ի փոխանցմամբ` տարածաշրջանային խնդիրների քննարկման համատեքստում նշվել է Ռուսաստանի, Ադրբեջանի եւ Հայաստանի նախագահների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի հայտարարության ընդունման կարեւորությունը, որը հնարավորություն տվեց դադարեցնել ռազմական գործողությունները եւ պայմաններ ստեղծել ԼՂ հակամարտության գոտում իրավիճակը կայունացնելու համար: «Այս եռակողմ համաձայնագրերի իրականացումը, մասնավորապես` տրանսպորտային կոմունիկացիաների եւ տնտեսական կապերի ապաշրջափակման մասին, նոր հնարավորություններ է բացում Անդրկովկասի բոլոր պետությունների, այդ թվում` Վրաստանի համար»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Российский сенатор Григорий Карасин и спецпредставитель премьер-министра Грузии Зураб Абашидзе обсудили соглашение о прекращении огня в Нагорном Карабахе.
Как сообщает МИД РФ, в контексте обсуждения региональной проблематики отмечена важность принятия Заявления президентов России, Азербайджана и премьер-министра Армении   от 9 ноября 2020 года, позволившего остановить военные действия и создать условия для стабилизации ситуации в зоне нагорно-карабахского конфликта. «Реализация указанных трехсторонних договоренностей, в частности, о разблокировании транспортных коммуникаций и экономических связей, открывает новые возможности для всех закавказских государств, включая Грузию», - отмечается в сообщении.