Հայաստանի եզդիները միանում են կառավարության հրաժարականի պահանջին։ «Սարհլդան» շարժման նախաձեռնող խմբի հայտարարությունը հրապարակել է politik.am լրատվականի խմբագիր Բորիս Մուրազին։
«Եզդիները երբեք անտարբեր չեն եղել մեր ժողովրդի համար ապահովության եւ զարգացման կենտրոն հանդիսացող Հայաստանի Հանրապետության ճակատագրով։
Այսօր էլ Հայաստանը ճակատագրական օրեր է ապրում եւ այսօր էլ անհրաժեշտ է, որպեսզի հայաստանասեր եզդին կանգնի պետականության կորստի դեմ եւ իր հնարավորությունների սահմանում դիմադրի թշնամուն մեր երկիրը հանձնել ցանկացող դավաճանական գաղափարի դեմ։
Ստեղծված իրավիճակը հաշվի առնելով գաղափարակից ընկերներով սկսում ենք Serhildan (ապստամբություն) շարժումը։ Մեր նպատակն է մասնակից դառնալ Հայաստանը պարտության առաջ կանգնեցրած իշխանության հեռացման գործընթացին։ Մեզ կարող են միանալ Հայաստանում ապրող եւ ՀՀ քաղաքացի հանդիսացող բոլոր եզդիները։ Կապ հաստատեք մեզ հետ եւ մասնակից դարձեք Հայաստանի փրկությանը։

A statement by the initiative group of Serhildan movement has been published by Boris Murazi, the editor of politik.am news agency.
"Yazidis have never been indifferent to the fate of the Republic of Armenia, which is a center of security and development for our people.
Armenia is living in crucial days today, too, and today it is necessary for the Armenia-loving Yazidi to stand against the loss of statehood and to resist—to the best of his ability—any treacherous idea of handing over our country to the enemy.
Taking into account the current situation, we start the Serhildan (rebellion) movement with friends sharing the same ideology. Our goal is to take part in the process of removing the halls of power that put Armenia before defeat," the statement reads in particular.