Գերմանիայի կառավարությունը համարում է, որ պատվաստումների արշավի դեմ ուղղված կիբերհարձակումների ռիսկը բարձր է, հաղորդում է DW-ը:
«Պատվաստանյութերի հետազոտման, արտադրության եւ թույլատրման հաստատություններն օտարերկրյա հատուկ ծառայությունների կողմից լրտեսության եւ սաբոտաժի պոտենցիալ թիրախ են»,-ասված է կառավարության պատասխանի մեջ՝  ի պատասխան բունդեսթագում «կանաչների» դաշինքի հարցմանը, որը մեջբերում է Funke մեդիախմբի պարբերականը:
Գերմանական իշխանություններին արդեն հայտնի են պատվաստանյութերի գերմանական արտադրողների մասին տեղեկատվության հավաքագրման բազմաթիվ երթադրյալ փորձեր, ասված է փաստաթղթում:

Правительство ФРГ считает высокой угрозу кибератак, направленных против кампании по вакцинации, сообщает DW.
«Учреждения по исследованию, производству или допуску вакцин являются потенциальной целью для шпионажа и саботажа со стороны зарубежных спецслужб», - говорится в ответе правительства на запрос фракции «зеленых» в бундестаге, который цитируют издания медиагруппы Funke.
Немецким властям уже известны «множественные предположительные попытки сбора сведений о немецких производителях вакцин», сказано в документе.