ԱՄՆ Կալիֆոռնիա նահանգի ոստիկանությունը ձերբակալել է տղամարդուն նրա՝ ծանր վնասվածք ստացած տիկնոջ՝ 911 ահազանգից հետո, որը հայտնել է, որ իր ամուսինը փորձել է սպանել նրան՝ նետելով ջուրը, այնուհետեւ փորձելով ողջ-ողջ թաղել, հաղորդում է Fox News-ը՝ հղում անելով ոստիկանությանը, որտեղ համարում են, որ զույգի միջեւ վեճը բռնկվել է երեկոյան լողաձում, երբ կասկածյալը սկսել է հարձակվել իր տիկնոջ վրա:
Կնոջը ջուրը նետելու անհաջող փորձից հետո կասկածյալը փորձել է ողջ-ողջ թաղել նրան լողափում:
Կինը կարողացել է վազել դեպի ճանապարհը, որտեղ նրան հայտնաբերել է անցորդն ու օգնել զանգահարել ոստիկանություն:
Նա հոսպիտալացվել է, իսկ իր 23-ամյա ամուսնուն մեղադրանք է առաջադրվել սպանության փորձի, ծանր մարմնական վնասվածքներ հասցրած հարձակման, կենցաղային հողի վրա բռնության եւ այլն իրավախախտումների համար, հայտնել են ոստիկանությունից:

Полиция американского штата Калифорния арестовала мужчину после звонка его тяжелораненой жены  в Службу спасения 911, которая сообщила о том, что ее муж пытался убить ее, бросив в воду, а затем попытался закопать заживо, сообщает Fox News   со ссылкой на полицию.
В полиции считают, что пара начала ссориться вечером на пляже, когда подозреваемый начал нападать на свою жену.
После безуспешной попытки бросить женщину в воду подозреваемый попытался закопать ее заживо в песке.
Женщине удалось добежать до дороги, где ее обнаружил прохожий и помог позвонить в Службу спасения.
Она была госпитализирована, а ее 23-летнему мужу были предъявлены обвинения в попытке убийства, нападении, повлекшем за собой тяжкие телесные повреждения, бытовом насилии и т.д.,  сообщили в полиции.