Քուվեյթի արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարարությունը հրաժարվել է մասոնական խորհրդանիշներով ապրանքանշան գրանցել, հաղորդում է New Khaleej-ը:
Գերատեսչության աշխատակիցն ասել է, որ ապրանքանշանները, որոնք «խախտում են հասարակական բարոյականությունը, էթիկայի կանոնները, վիրավորում են իսլամական կրոնը կամ որեւէ այլ դավանանք, կամ խաթարում են ազգային միասնությունը, արգելված են եւ չեն կարող գրանցվել»:
Նրա խոսքով՝ նոր ապրանքանշանը գրանցելու համար պահանջվում է մինչեւ 60 օր: Ապրանքային նշանի դեմ առարկությունների բացակայության դեպքում այն դառնում է դրա տիրոջ անձնական սեփականությունը, որն ունի այն պաշտպանելու իրավունք:

Kuwait's Ministry of Industry and Trade has refused to register a trademark with Masonic symbols, the New Khaleej reported local media as saying.
The monitor of trademarks in the ministry, Rashid Awihan, was reported by Al-Anbaa newspaper saying: "Trademarks which … violates public morals, offend the ethical code, offend the Islamic religion or any other religion, or undermine national unity, are not permitted to be registered."
He said that the registration of a new trademark takes up to 60 days. If no objections are filed against the trademark, it becomes the individual property of its owner, who has the right to protect it.