Քուվեյթի արդյունաբերության եւ առեւտրի նախարարությունը հրաժարվել է մասոնական խորհրդանիշներով ապրանքանշան գրանցել, հաղորդում է New Khaleej-ը:
Գերատեսչության աշխատակիցն ասել է, որ ապրանքանշանները, որոնք «խախտում են հասարակական բարոյականությունը, էթիկայի կանոնները, վիրավորում են իսլամական կրոնը կամ որեւէ այլ դավանանք, կամ խաթարում են ազգային միասնությունը, արգելված են եւ չեն կարող գրանցվել»:
Նրա խոսքով՝ նոր ապրանքանշանը գրանցելու համար պահանջվում է մինչեւ 60 օր: Ապրանքային նշանի դեմ առարկությունների բացակայության դեպքում այն դառնում է դրա տիրոջ անձնական սեփականությունը, որն ունի այն պաշտպանելու իրավունք:

Министерство промышленности и торговли Кувейта отказалось зарегистрировать товарный знак с масонскими символами, сообщает New Khaleej.
Сотрудник ведомства сообщил, что товарные знаки, которые «нарушают общественную мораль, этический кодекс, оскорбляют исламскую религию или любую другую религию или подрывают национальное единство, запрещены и не могу быть зарегистрированы».
По его словам, на регистрацию нового товарного знака уходит до 60 дней. В случае отсутствия возражений против товарного знака он становится личной собственностью его владельца, который имеет право на его защиту.