Երեք տարում ԱԱԾ 5 տնօրենների փոփոխության մեջ մենք կարող ենք տեսնել միտում: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 7-ին, մամուլի ասուլիսի ժամանակ նշեց  «ԱԱԾ պահեստազորի սպաների միություն» ՀԿ–ի ներկայացուցիչ, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Այսպիսի կառույցներում ղեկավարներին այդքան հաճախ չեն փոխում, եւ եթե փոխում են, պետք է լինի հստակ բացատրություն: Ես եւ պարոն Համբարձումյանը հստակ նշել ենք մեր հրաժարականների պատճառները: Փորձելով թուլացնել ԱԱԾ-ն, այս իշխանությունները փորձել են թուլացնել պետության հիմքերը»,-ասաց նա:

В смене 5 директоров Службы национальной безопасности Армении за три года можно видеть тенденцию. Об этом заявил на пресс-конференции 7 мая представитель общественной организации «Союз офицеров запаса СНБ», экс-директор Службы национальной безопасности Армении Артур Ванецян.
«Руководителей в таких структурах не так часто меняют, а если и меняют, то должно быть четкое объяснение. Я и господин Амбарцумян четко указали на причины наших отставок. Пытаясь ослабить СНБ, эти власти пытались ослабить основы государства», - заявил Ванецян.