Պաշտոնական այցով Լիտվայի Հանրապետությունում գտնվող Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպել է Լիտվայի վարչապետ Ինգրիդա Շիմոնիտեին:
ԱԺ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ողջունելով հայկական պատվիրակությանը Լիտվայի կառավարությունում՝ գործադիրի ղեկավարը նշել է, որ երկու երկրների հարաբերությունները դինամիկ զարգանում են, եւ Լիտվան պատրաստակամ է շարունակել խորացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Արարատ Միրզոյանն իր հերթին կարեւորել է Լիտվայի հետ փոխգործակցությունը թե՛ երկկողմ ձեւաչափում, թե՛ Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների շրջանակում, ինչում մեծ դեր ունի Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի կյանքի կոչումը, որը եվրոպական երկրներից առաջինների թվում վավերացրել է հենց Լիտվան:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության շուրջ առկա իրավիճակին, ռազմագերիների վերադարձի խնդրին, երկու երկրների փոխգործակցությանը նոր կորոնավիրուսային համավարակի հաղթահարման ուղղությամբ, ինչպես նաեւ Հայաստանում իրականացվող բարեփոխումների օրակարգին եւ սպասվող արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին:

The delegation led by Speaker of the National Assembly of Armenia Ararat Mirzoyan, which is in Lithuania on an official visit, had a meeting with Prime Minister of Lithuania Ingrida Šimonytė today.
As reported the National Assembly of Armenia, welcoming the Armenian delegation to the Government of Lithuania, the head of government stated that the relations between both countries are growing dynamically and that Lithuania is willing to continue to deepen the cooperation with Armenia.
Expressing gratitude for the reception, Mirzoyan, in his turn, attached importance to the cooperation with Lithuania in the bilateral format and within the scope of Armenia-European Union relations, in which the implementation of the Armenia-EU Comprehensive and Enhanced Partnership Agreement plays a huge role, adding that Lithuania was one of the first European countries to ratify the Agreement.
During the talk, the parties touched upon the current situation regarding the Nagorno-Karabakh conflict, the return of prisoners of war, the cooperation of the two countries to overcome the novel coronavirus pandemic, as well as the agenda of reforms that are underway in Armenia and the upcoming snap parliamentary elections.