Ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ներկայացուցիչն իր աշխատանքային քարտեզներով այսօր միացավ ադրբեջանցիների հետ բանակցություններին: Այս մասին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում հանրապետության սահմանամերձ շրջաններում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի վերաբերյալ խորհրդարանի հայտարարության նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, հայկական կողմի քարտեզները եւ ռուսական ռազմաբազայի քարտեզները հաստատում են պաշտոնական Երեւանի հայտարարությունները այս տարածքի եւ Հայաստանի սահմանային կոորդինատների պատկանելության մասին:
Վարչապետի պաշտոնակատարի կարծիքով՝ սա շատ կարեւոր հանգամանք է, որը հաստատում է հայկական կողմի ճիշտ լինելն այս հարցում:

A representative of the Russian 102nd Military Base joined the negotiations with Azerbaijanis with the Military Base's working maps. This is what acting Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan declared during today’s discussion on the draft statement of the Parliament of Armenia on the crisis created in the borderline regions of Armenia.
According to him, the maps of the Armenian side and the Russian Military Base confirm the official Yerevan’s statements about this territory and the pertinence of Armenia’s border coordinates.
The acting Prime Minister added that this is a very important fact that confirms that the Armenian side was right.