Ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ներկայացուցիչն իր աշխատանքային քարտեզներով այսօր միացավ ադրբեջանցիների հետ բանակցություններին: Այս մասին Ազգային ժողովի արտահերթ նիստում հանրապետության սահմանամերձ շրջաններում ստեղծված ճգնաժամային իրավիճակի վերաբերյալ խորհրդարանի հայտարարության նախագծի քննարկման ժամանակ հայտարարեց հանրապետության վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, հայկական կողմի քարտեզները եւ ռուսական ռազմաբազայի քարտեզները հաստատում են պաշտոնական Երեւանի հայտարարությունները այս տարածքի եւ Հայաստանի սահմանային կոորդինատների պատկանելության մասին:
Վարչապետի պաշտոնակատարի կարծիքով՝ սա շատ կարեւոր հանգամանք է, որը հաստատում է հայկական կողմի ճիշտ լինելն այս հարցում:

К переговорам с азербайджанцами сегодня присоединился представитель российской 102-ой военной базы со своими рабочими картами. Об этом на внеочередном заседании Национального Собрания Армении в ходе обсуждения проекта заявления парламента о кризисной ситуации в приграничных районах республики заявил 14 мая исполняющий обязанности премьер-министра республики Никол Пашинян.
По его словам, карты армянской стороны и карты российской военной базы подтверждают утверждения официального Еревана о принадлежности данной территории и приграничных координат Армении.
По мнению и.о. главы кабмина это крайне важное обстоятельство, которое подтверждает правоту армянской стороны по данному вопросу.