WhatsApp մեսինջերը սկսում է արգելափակել այն օգտատերերի զանգերն ու հաղորդագրությունները, որոնք հրաժարվել են ընդունել գաղտնիության նոր քաղաքականությունը, գրում է DW-ը:
Այսօրվանից օգտատերերը, որոնք չեն համաձայնվել փոփոխված կանոնների հետ, կարող են միայն պատասխանել մուտքային զանգերին եւ հաղորդագրություններին: Այնուհետեւ՝ մի քանի շաբաթվա ընթացքում նրանց ամբողջությամբ կարգելեն ուղարկել հաղորդագրություններ եւ կատարել զանգեր, ինչպես նաեւ ստանալ ծանուցումներ մուտքային հաղորդագրությունների մասին:
2021 թվականի հունվարի սկզբում WhatsApp մեսինջերի վարչական բաժինը օգտատերերի հետ համաձայնագրի մեջ կետ է ավելացրել, որի համաձայն՝ դրա օգտատերերի անձնական տվյալները կտրամադրվեն Facebook-ի հավելվածների բոլոր ընտանիքների տնօրինմանը: Օգտատերերին առաջարկվում է ընդունել նոր կանոնները մինչեւ փետրվարի 8-ը հավելվածի հետ համագործակցությունը շարունակելու համար:

Мессенджер WhatsApp начинает блокировать звонки и сообщения пользователей, отказавшихся принять новую политику конфиденциальности, пишет DW.
С сегодняшнего дня, юзеры, которые не согласились с измененным пользовательским соглашением смогут лишь отвечать на входящие звонки и сообщения. А позже - в течение нескольких недель - им полностью откажут в возможности отправлять сообщения и звонить, а также получать уведомления о входящих сообщениях.
В начале января 2021 года администрация мессенджера WhatsApp внесла в пользовательское соглашение пункт, согласно которому персональные данные его пользователей предоставляются в распоряжение всех семейств приложений Facebook. Юзерам предлагалось принять новые правила до 8 февраля, чтобы продолжать работу с ним.