«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Մշտապես թափանցիկության եւ ժողովրդի կողմից սիրված լինելու մասին հիշատակող իշխանությունները որոշել են այսօր կայանալիք առաջին հանրապետության եւ Բաշ Ապարանի հերոսամարտերին նվիրված միջոցառումներն անցկացնել փակ ձեւաչափով։
Եվ հենց այդ նպատակով այսօր 8։00-ից մինչ 11։00-ն փակ են լինելու դեպի Սարդարապատ տանող ճանապարհները. անգամ չի նախատեսվում լրագրողների մուտքը։ Սակայն նկատենք՝ անգամ նախկինների ժամանակ լրագրողների մուտքը երբեք փակ չի եղել, անգամ հասարակ քաղաքացիները հաճախ կարողանում էին գալ եւ կանգնել պաշտոնյաների կողքին։
Իսկ հիմա Փաշինյանի իշխանությունը, որ, իբր, ժողովրդականություն է վայելում, փակ է պահում միջոցառումը անգամ լրագրողների համար»։

YEREVAN. – Zhoghovurd daily of Armenia writes: The authorities, who have always mentioned transparency and being loved by the people, have decided to hold in a closed format the events to be held today dedicated to the First Republic and the heroic battles of Bash Aparan.
And for that very purpose, the roads leading to Sardarapat will be closed off today, from 8:00 to 11:00; even reporters’ entry is not envisioned.
However, let us note that the entry of reporters has never been closed off even during the previous ones [in power]; even ordinary citizens were often able to come and stand next to officials.
But now [acting PM Nikol] Pashinyan's power, which allegedly enjoys popularity, keeps the event closed even for reporters.