Արցախում սեպտեմբերի 11-ին կատարվել է 49 թեստավորում, ինչի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 1 դեպք է գրանցվել։ Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 20 վարակակիր: Բժիշկները 4 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 12249 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1089-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը հորդորում է հետևել ցուցումներին և պատվաստվել։
Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) դեմ պատվաստումները իրականացվում է ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ ամբուլատոր-պոլիկլինիկական բաժանմունքում, «Արևիկ» բուժմիավորումում և շրջանային բուժմիավորումներում։

В Арцахе 11 сентября было проведено 49 тестов, в результате чего был зарегистрирован 1 случай коронавирусной болезни. Об этом сообщает Министерство здравоохранения Арцаха.
На данный момент стационарное лечение при коронавирусной болезни получают 20 зараженных. Врачи оценивают состояние 4 пациентов как тяжелое, а легкие формы получают амбулаторное лечение.
В течение 2021 года в Арцахе с целью лабораторного выявления коронавируса было проведено исследование 12249 граждан, у 1089 из которых был зафиксирован положительный результат теста.
Министерство здравоохранения Республики Арцах призывает следовать указаниям и вакцинироваться.
В Арцахе вакцинация против коронавирусной болезни проводится в амбулаторно-поликлиническом отделении ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах, в медобъединении «Аревик» и в районных медобъединениях.