Հինգ մարդ է անհետ կորել Չինաստանի հարավ-արեւմուտքում գտնվող Յունան նահանգում նավակի խորտակման հետեւանքով, հաղորդում է «Սինհուա» գործակալությունը:
Գործակալության տվյալներով՝ միջադեպը տեղի է ունեցել ուրբաթ օրը՝ տեղական ժամանակով 22:20-ին, Յուլուն Նասի ինքնավար շրջանում՝ Ցզինշա գետի վրա: Ոստիկանությունը պարզաբանել է, որ միջադեպի պահին նավակի վրա վեց մարդ կար, նրանցից մեկը կարողացել էր ինքնուրույն ափ հասնել:
Փրկարարները շարունակում են անհայտ կորածների որոնումները: Իշխանություններն ավելի քան 230 մարդ եւ չորս մոտորանավակ են մոբիլիզացրել: Միջադեպի պատճառները պարզվում են, կատարվում է հետաքննություն:

Пять человек пропали без вести в результате ЧП в провинции Юньнань на юго-западе Китая, где затонула лодка, сообщает агентство Синьхуа.
Согласно данным агентства, это произошло в пятницу в 22:20 по местному времени на реке Цзиньша в Юйлун-Насиском автономном уезде. Полиция уточнила, что в момент происшествия в лодке находились шесть человек, один из них смог самостоятельно вплавь добраться до берега.
Спасатели продолжают поиски пропавших. Власти мобилизовали более 230 человек и четыре катера. Причина инцидента выясняется, ведется следствие.