Կարծես թե մեր նախարարը խոստանում է կարգապահական վարույթները շատացնել. ինձ համար տարօրինակ էր, որ նա համարում է՝ պետք է կարգապահական վարույթների քանակությունն ավելացնի եւ ոչ թե որակը։ Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, Դատավորների ընդհանուր ժողովի ավարտից հետո լրագրողների հետ զրույցում ասաց Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Զարուհի Նախշքարյանը։
«Առ այս պահը ես չեմ հասկանում, թե վեթինգ ասելով, Կառավարության ներկայացուցիչները, մեր պատգամավորներն ինչ նկատի ունեն»,- ասաց դատավորը։
Անդրադառնալով իր նկատմամբ հարուցված կարգապահական վարույթին՝ դատավորն արձագանքեց. «Դուք ուզում եք, որ ես ամբողջ իմ մարտավարությունը ձեր առջեւ բացե՞մ»։
Հարցին՝ ի՞նչ փուլում են այդ կարգապահական վարույթները, դատավորն ասաց. «Այս պահի դրությամբ 2 վարույթը հասցեագրվել է ԲԴԽ»։

Наш министр, похоже, обещает увеличить количество дисциплинарных производств. Для меня странно то, что он считает, что надо увеличивать количество дисциплинарных производств, а не качество. Об  этом заявила в беседе с журналистами после Общего собрания судей 1 октября судья суда общей юрисдикции города Ереван Заруи Нахшкарян.
«Я не понимаю, что имеют в виду представители правительства, наши депутаты, произнося слово «веттинг»?», - заявила Нахшкарян.
На вопрос, на каком этапе находятся эти дисциплинарные производства, судья ответила: «На данный момент 2 производства адресованы в ВСС».