ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, կազմել է 485.24 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 0.08 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 563.27 դրամ (աճել է 1.32 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 658.91 դրամ (աճել է 3.92 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.65 դրամ (աճել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. Արծաթ՝  344.7 դրամ, ոսկի՝ 27,411.43 դրամ, պլատին՝ 15,164 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 485.24/$1 in Armenia on Monday; this is down by 0.08 from the previous business day in the country, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 563.27 (up by AMD 1.32), that of one UK pound totaled AMD 658.91 (up by AMD 3.92), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.65 (up by AMD 0.01) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 344.7, AMD 27,411.43 and AMD 15,164, respectively.