Հայաստանի մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովի նախագահ Գեղամ Գևորգյանը և Հունաստանի մրցակցության հանձնաժողովի նախագահ Իոաննիս Լիանոսը համագործակցության հուշագիր են ստորագրել:
Մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Գեղամ Գևորգյանը, շնորհակալություն հայտնելով Հունաստանի մրցակցության հանձնաժողովի նախագահ Իոաննիս Լիանոսին նման նախաձեռնության համար, նշել է, որ հուշագրի ստորագրմամբ երկու մարմինների միջև համագործակցությունը բարձր մակարդակի վրա է դրվում, ինչը նոր խթան կհաղորդի հարաբերությունների հետագա զարգացմանը:
Հուշագրի շրջանակում երկու երկրների մրցակցային մարմինները կհամագործակցեն մրցակցության քաղաքականության և օրենսդրության կիրարկման, մրցակցության քարոզչության ոլորտում փորձի և տեղեկատվության փոխանակման, ուսումնասիրությունների և ծրագրերի իրականացման, ինչպես նաև ուսումնական այցերի և փորձագետների վերապատրաստման դասընթացների կազմակերպման, համաժողովներին, սեմինարներին և այլ միջոցառումներին մասնակցության և այլ ուղղություններով:

Председатель Комиссии по защите конкуренции Армении Гегам Геворкян и глава Комиссии по конкуренции Греции Иоаннис Лианос подписали Меморандум о сотрудничестве.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе КЗК РА, Геворкян, поблагодарив Лианоса за подобную инициативу, отметил, что подписание меморандума ставит сотрудничество между двумя органами на высокий уровень, что придаст новый импульс дальнейшему развитию отношений.
В рамках меморандума органы по конкуренции двух стран будут сотрудничать в области политики конкуренции и применения законодательства,  пропаганды конкуренции и обмена информацией, исследований и реализации программ и др.