Էլեկտրոնային հարթակները համաձայնել են կատարել իրենց հարկային պարտավորությունները: Այս մասին հոկտեմբերի 14-ին Կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ Պետական ​​եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանը:
Ըստ նրա՝ խոսքը YouTube-ի, Google-ի, Facebook-ի եւ այլ հարթակների մասին է:
«Օրինակ, եթե ինչ-որ մեկը գովազդ տեղադրի սոցցանցում, ապա ֆիզիկական անձի կյանքում ոչինչ չի փոխվի: Հարկերը վճարում է տվյալ սոցիալական ցանցը»,- պարզաբանեց նա:
Բադասյանը հայտնեց, որ ՊԵԿ-ի առջեւ հավակնոտ խնդիր է դրված: «Դրա նպատակն է պարտք/ՀՆԱ հարաբերակցության բարելավումը 0.9 տոկոսային կետով: Ընդ որում,  0.5 տոկոսային կետը նախատեսում ենք բարելավել վարչարարության շնորհիվ»,- հավելեց պաշտոնյան:

Электронные площадки согласились выполнять свои налоговые обязательства. Об этом в беседе с журналистами в Правительстве 14 октября заявил председатель Комитета государственных доходов Армении Рустам Бадасян.
Речь, по его словам, идет о YouTube, Google, Facebook и прочих платформах.
«Например, если кто-то ставит рекламу в социальной сети, то в жизни физического лица ничего не изменится. Налоги платит данная социальная сеть», - пояснил он.
Бадасян сообщил, что перед КГД стоит амбициозная задача. «Она заключается в том, чтобы на 0,9 процентных пункта улучшить показатель соотношения долга к ВВП. Причем 0,5 процентных пункта планируем улучшить за счет администрирования», - добавил чиновник.