Այս պահին շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը հարաբերական կայուն է:Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնել են Արցախի ՊԲ-ից:
Պաշտպանության բանակի՝ ավելի վաղ տարածած հաղորդագրության համաձայն՝ հոկտեմբերի 14-ի երեկոյան ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտում տեղակայված ՊԲ մարտական հենակետի ուղղությամբ, ինչի արդյունքում հրազենային վիրավորում է ստացել վեց զինծառայող:
«Միջադեպի մասին անհապաղ տեղեկացվել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ շարունակում է հավատարիմ մնալ հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և կոչ է անում ադրբեջանական կողմին նույնպես ձեռնպահ մնալ իրադրությունն ապակայունացնող գործողություններից»,- նշված է հաղորդագրությունում»,- նշված է հաղորդագրությունում:

The situation along the entire length of the line of contact is relatively stable at this moment, the Defense Army of Artsakh (Nagorno-Karabakh) told Artsakhpress.
In a previously issued press release, the Defense Army reported that on the evening of October 14, the Azerbaijani Armed Forces opened fire at a military base of the Defense Army in the eastern border zone of Artsakh, as a result of which six servicemen received gunshot wounds.
“The command of the Russian peacekeeping contingent in Artsakh were immediately reported on the incident. The Ministry of Defense of the Republic of Artsakh declares that it continues to stay committed to maintaining the ceasefire regime and calls on the Azerbaijani side to also refrain from taking actions that will destabilize the situation,” the press release reads.