Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի մարդու իրավունքների հանձնակատար Լյուդմիլա Դենիսովային և նրա գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը մասնակցել է նաև Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը:
Հանրապետության նախագահը ողջունել է ուկրաինական պատվիրակության այցը և մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում Հայաստանի և Ուկրաինայի միջև համագործակցության ամրապնդումը: «Մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերով զբաղվող կառույցների գործունեությունը և դերը շատ կարևոր են: Դուք աշխատում եք անմիջապես անհատների հետ, և մարդկանց ակնկալիքները ձեզնից շատ մեծ են»,- նշել է նախագահ Սարգսյանը:
Ուկրաինայի Գերագույն ռադայի մարդու իրավունքների հանձնակատարը,  նախագահ Սարգսյանին տեղեկացնելով, որ Հայաստանում է խոշտանգումների կանխարգելման ոլորտում փորձի ուսումնասիրման նպատակով, նշել է, որ Հայաստանը և Ուկրաինան մարդու իրավունքների պաշտպանության ոլորտում համագործակցության լայն հնարավորություններ ունեն, և իր այցի շրջանակում ստորագրված հուշագիրը դրա համար լավ հիմքեր է ստեղծում:

President of Armenia Armen Sarkissian today received the delegation led by Ukrainian Parliament Commissioner for Human Rights Liudmyla Denisova. Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan was also attending the meeting.
The head of state welcomed the Ukrainian delegation’s visit and the strengthening of cooperation between Armenia and Ukraine in the field of human rights protection, attaching importance to the activities and role of human rights organizations.
The Ukrainian Parliament Commissioner for Human Rights informed President Sarkissian that she is visiting Armenia to explore the practice in the prevention of tortures, stated that Armenia and Ukraine have wide opportunities for cooperation in the field of human rights protection and added that the memorandum signed during her visit create good grounds for this.