Հնդկաստանի արեւմտյան հատվածում առնվազն յոթ տղամարդ է ձերբակալվել այն բանից հետո, երբ 16-ամյա աղջիկը հայտարարել է, որ հարյուրավոր տղամարդիկ հարյուրավոր անգամներ բռնաբարել են իրեն, հայտնում է CNN-ը։
Երեխաների պաշտպանության հնդկական կոմիտեի (CWC) նոյեմբերի 11-ի հայտարարության մեջ անօթեւան աղջիկն ասել է, որ Մահարաշտրա նահանգի Բիդ թաղամասում իրեն 400 մարդ է բռնաբարել, հայտնել է CWC-ի նախագահ Աբհայ Վիտհալրաո Վանավեն: Նա իր բողոքում նշել է նաեւ երկու ոստիկանի մասին։
Վանավեի խոսքով՝ աղջիկը կանգառում մուրացկանություն անելիս է եղել, երբ իրեն ստիպել են սեքսով զբաղվել։
Թեեւ ենթադրյալ բռնաբարողների թիվը դժվար կլինի հաստատել, աղջիկը կարող է ճանաչել առնվազն 25 ենթադրյալ հանցագործների:
Աղջիկը փորձել է ոստիկանություն բողոք ներկայացնել այն տղամարդու դեմ, ում մեղադրում է ծեծի մեջ, սակայն ոստիկանությունը նրան չի գրանցել։
Բիդի ոստիկանները երկուշաբթի օրը CNN-ի հետ զրույցում չեն մեկնաբանել իրենց դեմ աղջկա մեղադրանքները:
Աղջիկը ոստիկաններին պատմել է, որ 13 տարեկանում ամուսնացել է 33-ամյա տղամարդու հետ, ով բռնաբարել է իրեն։ Նրա խոսքով՝ ինքը սեռական բռնության է ենթարկվել նաեւ իր հոր կողմից, ինչն ի վերջո ստիպել է իրեն երկու տնից էլ հեռանալ եւ կանգառում քնել։
Կանանց իրավունքների պաշտպան Յոգիտա Բհայանան ասել է, որ դա «պատմության մեջ ամենաողբերգական (բռնաբարության) դեպքն է»: «Այս աղջկան ամեն օր խոշտանգել են»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ ոստիկանությունը չի կարողացել պաշտպանել նրան։ «Մենք ուզում ենք խիստ միջոցներ ձեռնարկվեն բոլոր մեղավորների նկատմամբ»։

По меньшей мере семь мужчин были арестованы в западной Индии после того, как 16-летняя девушка заявила, что ее сотни раз изнасиловали сотни мужчин, передает CNN.
В заявлении индийского комитета по защите детей (CWC) от 11 ноября бездомная девочка заявила, что ее изнасиловали 400 человек в районе Бид штата Махараштра, сообщил председатель CWC Абхай Виттхалрао Ванаве. В своей жалобе она указала также двух полицейских.
По словам Ванаве, девушка просила денег на автобусной остановке, когда ее принудили к занятием сексу.
Хотя число предполагаемых насильников будет трудно подтвердить, девушка может идентифицировать как минимум 25 предполагаемых преступников.
Девушка пыталась подать жалобу в полицию на мужчину, которого она обвинила в избиении, но полицейские не зарегистрировали ее.
Когда в понедельник связались с CNN, полиция Бида не прокомментировала выдвинутые против них обвинения девушки.
Девушка рассказала полиции, что в 13 лет ее выдали замуж за 33-летнего мужчину, который изнасиловал ее. По ее словам, она также подверглась сексуальному насилию со стороны отца, что в конечном итоге вынудило ее покинуть оба дома и спать на автобусной остановке.
Активистка за права женщин Йогита Бхаяна сказала, что это был «самый трагический случай (изнасилования) в истории». «Эту девушку пытали каждый божий день», - сказала она, добавив, что полиция не смогла защитить ее. «Мы хотим строгих мер против всех виновных».