Ցանկացած պետության, այդ թվում՝ Ռուսաստանի եւ Չինաստանի առաջնորդները պատրաստ են փոխվել տեղերով ԱՄՆ նախագահի հետ։ Նման կարծիք է ուրբաթ հայտնել ԱՄՆ նախագահ ղեկավար Ջո Բայդենը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ես լավատեսորեն եմ նայում մեր երկրին <...>։ Բոլորը, սկսած Չինաստանի եւ Ռուսաստանի ղեկավարներից մինչեւ մեկ այլ, ես չգիտեմ գետ մի համաշխարհային առաջնորդի, ով չի ցանկանա փոխվել ինձ հետ տեղերով»,- ասել է նա հաղորդավար Ջիմի Ֆելոուի հետ հարցազրույցում նրա երեկոյան շոուի ժամանակ:
Սպիտակ տան ղեկավարն իր դիրքորոշումը հիմնավորել է նրանով, որ ԱՄՆ-ն «ավելի շատ հնարավորություններ, ավելի լավ զարգացած գիտություն եւ տեխնոլոգիաներ» ունի, քան աշխարհի ցանկացած այլ երկիր։

Лидер любого государства, в том числе России и Китая, готов поменяться местами с президентом США. Такое мнение в пятницу выразил сам глава американской администрации Джо Байден, передает ТАСС.
«Я оптимистично смотрю на нашу страну <...>. Все, от лидеров Китая и России до кого бы то ни было еще, я не знаю ни одного мирового лидера, который не хотел бы поменяться со мной местами», - сказал он в интервью ведущему Джимми Фэллону в ходе его вечернего шоу.
Глава Белого дома обосновал свою позицию тем, что у США «есть больше возможностей, лучше развиты наука и технологии», чем у какой-либо другой страны мира.