Ռուսաստանի օդատիեզերական ուժերի Սու-35Ս բազմաֆունկցիոնալ կործանիչները սկսել են վերատեղակայումը Բելառուսում՝ Միութենական պետության արձագանքման ուժերի ստուգման շրջանակում։ Այս մասին լրագրողներին հայտնել է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Արեւելյան ռազմական օկրուգի Սու-35Ս բազմաֆունկցիոնալ կործանիչների անձնակազմերը, որոնք ներգրավված են Միութենական պետության արձագանքման ուժերի ստուգման մեջ, սկսել են վերատեղակայումը Բելառուսի Հանրապետության տարածքում»,- հայտնել են ռազմական գերատեսչությունից։
Նախարարությունից հայտնել են, որ թռիչքային առաջադրանքների կատարման ընթացքում ՌԴ օդատիեզերական ուժերի անձնակազմերը թռիչքներ են մշակելու առավելագույն հեռահարության վրա՝ վայրէջք կատարելով բելառուսական օդանավակայաններում։

Многоцелевые истребители Су-35С Воздушно-космических сил (ВКС) России приступили к перелету в Белоруссию в рамках проверки сил реагирования Союзного государства. Об этом сообщили журналистам в Минобороны РФ, передает ТАСС.
«Экипажи многоцелевых истребителей Су-35С Восточного военного округа, привлекаемые к проверке сил реагирования Союзного государства, приступили к перебазированию на территорию Республики Беларусь», - сказали в военном ведомстве.
По информации министерства, во время выполнения полетных заданий экипажи ВКС России отработают полеты на максимальную дальность, посадку на белорусские аэродромы, а также совместную с белорусскими специалистами подготовку к повторным вылетам.