«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրում է. «Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկությունների համաձայն՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարությանն անորակ հրթիռների մատակարարման առիթով հարուցված քրեական գործով ԱԱԾ-Ն հարցաքննել է դեռեւս 2016-ի ապրիլի 26-ին պաշտոնից ազատված պաշտպանության նախկին փոխնախարար Ալիկ Միրզաբեկյանին: Նա նյութատեխնիկական ապահովման դեպարտամենտի պատասխանատուն է եղել, որին պաշտոնից ազատել էր Սերժ Սարգսյանը ապրիլյան քառօրյա պատերազմից հետո: Ասել է թե՝ ԱԱԾ-Ն հրթիռների գործով հիշել է նաեւ նախկինում ազատված փոխնախարարին:
Հավելենք, որ 2016 թվականի ապրիլի 26-ին, Սերժ Սարգսյանի հրամանով, պաշտոնից ազատվել էր նաև Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզության վարչության պետ Արշակ Կարապետյանը, որը հեղափոխությունից հետո նշանակվեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական, ապա 44-օրյա պատերազմից հետո՝ պաշտպանության նախարար, սակայն 100 օրը չլրացած՝ նրան ազատեցին, ինչից հետո Կարապետյանը գնացել է Մոսկվա»:

YEREVAN. – Zhoghovurd newspaper of the Republic of Armenia (RA) writes: According to Zhoghovurd daily’s information, the NSS [(National Security Service)] has questioned former Deputy Defense Minister Alik Mirzabekyan—who was dismissed back on April 26, 2016—along the lines of the criminal case initiated over the supply of low-quality missiles to the RA Ministry of Defense.
He was in charge of the logistics department [of the defense ministry], who was dismissed by [then President] Serzh Sargsyan after the four-day war in April [2016].
This means that the NSS has remembered also the formerly dismissed deputy minister—along the lines of the [aforesaid criminal] case on the [low-quality] missiles.