ԱՄՆ կառավարությունը լրացուցիչ 20 000 H-2B վիզա կտա ֆինանսական տարվա առաջին կեսին՝ փորձելով թեթեւացնել աշխատանքային ճգնաժամն ԱՄՆ-ում, տեղեկացնում է Reuters-ը։
Վիզաները նպատակ ունեն օգնել ԱՄՆ գործատուներին, որոնց անդառնալի վնաս կսպառնա, եթե չկարողանան մինչեւ 2022թ. մարտի 31-ը լրացուցիչ աշխատողներ վարձել, ասվում է ներքին անվտանգության եւ աշխատանքի նախարարության հայտարարությունում։
«Մենք գործատուներին տրամադրում ենք ռեսուրսներ եւ աջակցություն, որոնք անհրաժեշտ են նրանց բիզնեսին սատարելու համար՝ ընդլայնելով օրինական ճանապարհները Միացյալ Նահանգներում»,- ասել է ներքին անվտանգության նախարար Ալեխանդրո Մայորկասը։

Правительство США выдаст дополнительно 20 000 виз H-2B в первой половине финансового года в попытке облегчить трудовой кризис в США, передает Reuters.
Визы направлены на то, чтобы помочь работодателям США, которым грозит непоправимый ущерб, если они не смогут нанять дополнительных работников до 31 марта 2022 года, говорится в заявлении министерств внутренней безопасности и труда.
«Мы предоставляем работодателям ресурсы и поддержку, необходимые для поддержания их бизнеса, расширяя при этом законные пути в Соединенные Штаты», — заявил министр внутренней безопасности Алехандро Майоркас.