ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ զորամիավորումներում և զորամասերում կազմակերպվել են հանդիսավոր միջոցառումներ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ Պաշտպանության նախարարությունից:
Անցկացվել են հանդիսավոր տողաններ, ՀՀ զինված ուժերի կազմավորման 30-րդ տարեդարձի կապակցությամբ մի շարք զինծառայողներ խրախուսվել են հրամանատարության կողմից։
Զորամասերի մշտական տեղակայման վայրերին մոտ գտնվող եկեղեցիներում ու մատուռներում և «Եռաբլուր» զիվորական պանթեոնում կատարվել են մոմավառության արարողություններ։ Զինծառայողները «Եռաբլուրում» և քաղաքային պանթեոններում հարգանքի տուրք են մատուցել  հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհաբերած հերոսների հիշատակին, ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին:
Կազմակերպված միջոցառումներին մասնակցել են բարձրաստիճան զինվորականներ, ԵԿՄ անդամներ, տեղական ինքնակառավարման մարմինների ներկայացուցիչներ, հոգևորականներ, զինծառայողների հարազատներ։

В воинских соединениях и частях прошли торжественные мероприятия по случаю 30-летия образования Вооруженных Сил Армении.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе министерства обороны РА, были проведены торжественные линейки, по случаю 30-летия образования ВС ряд военнослужащих были поощрены командованием.
В церквях, расположенных у мест постоянной дислокации воинских частей, и в пантеоне «Ераблур» прошли церемонии зажжения свечей. Военнослужащие в «Ераблуре» и городских пантеонах воздали дань уважения памяти героев, погибших во время защиты Родины, а также возложили цветы к их могилам.
В организованных мероприятиях участвовали высокопоставленные военные чиновники, члены Союза добровольцев «Еркрапа», представители ОМС, священнослужители, родственники военнослужащих.