Այսօր՝ մայիսի 22-ին, ժամը 01:06-ին ԱԻ պետական ծառայության 911 ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում հաղորդում է ստացվել, որ Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ համայնքի տարածքում` Կաչաղակաբերդից դեպի Խաչեն գետ տանող ճանապարհին մարդ է անհետացել և անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը: Այս մասին հայտնում են Արցախի ԱԻՊԾ-ից:
Իրականացված օպերատիվ միջոցառումների ընթացքում պարզվել է, որ ՀՀ քաղաքացի, 63 ամյա Ս.Մ-ն Խաչեն գետի ափին իջևանած արշավի անդամներից է, ով արշավախմբի հետ Կաչաղակաբերդից դեպի Խաչեն գետ ինջնելիս, ասել է, որ ինքը առջևում գնում է և կամրջի մոտ սպասելու է խմբին: Հասնելով կամրջի մոտ, խումբը Ս.Մ-ին նշված տեղանքում չի հայտնաբերել:
Ժամը 02:15-ին Մարտակերտի հրշեջ-փրկարար մասին կից Առաջաձորի հրշեջ-փրկարար ջոկից մեկ մարտական հաշվարկ մեկնել է Մարտակերտի շրջանի Քոլատակ համայնքի տարածք` որոնողափրկարարական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով: Այսօր ժամը 11:20-ի դրությամբ որոնողափրկարարական աշխատանքներին կցվել է նաև Մարտակերտի շրջանի ԱԻ բաժնից մեկ մարտական հաշվարկ:
Նշենք, որ աշխատանքները կազմակերպվել և իրականացվում են ԱՀ ՆԳՆ ոստիկանության աշխատակիցների հետ համատեղ:

На дороге, ведущей от Качахакаберда к реке Хачен, в районе общины Колатак Мартакертского района пропал человек. Об этом сообщает МЧС Арцаха.
Сообщение о происшествии и о том, что требуется помощь спасателей поступило сегодня, 22 мая, в 01:06, в Центр управления кризисными ситуациями 911 ГСЧС Арцаха.
В ходе оперативных мероприятий было установлено, что 63-летний гражданин Армении С.М. был одним из участников экспедиции, спускавшейся от Качахакаберда к реке Хачен. Дойдя до моста, группа не обнаружила С.М. в указанном месте.
В 02:15 пожарный расчет Араджадзорского пожарно-спасательного отряда Мартакертского пожарно-спасательного управления выехал в село Колатак Мартакертского района для проведения поисково-спасательных работ. По состоянию на 11:20 сегодняшнего дня к поисково-спасательной операции привлечен пожарный расчет Мартакертского районного управления по чрезвычайным ситуациям.