Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Ալար Կարիսի հետ:
Հանդիպմանը երկու երկրների նախագահներն անդրադարձել են փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին, տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ակտիվացմանը:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ընդգծելով երկու երկրների միջև բարձր մակարդակով փոխայցելությունների կարևորությունը՝ իր գործընկերոջը հրավիրել է Հայաստան և Ալար Կարիսի կողմից ստացել փոխադարձ հրավեր:

Armenian President Vahagn Khachaturian met with his Estonian counterpart Alar Karis within the framework of the World Economic Forum in Davos.
During the meeting, Khachaturian and Karis touched upon the possibilities of expanding mutually beneficial cooperation, intensifying cooperation in various fields, Armenian News-NEWS.am was told in the press service of the President of the Republic.
The Armenian President, emphasizing the importance of high-level reciprocal visits between the two countries, invited his colleague to Yerevan and received a similar invitation from Karis.