Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Դավոսում ընթացող Համաշխարհային տնտեսական համաժողովի շրջանակում հանդիպել է Էստոնիայի Հանրապետության նախագահ Ալար Կարիսի հետ:
Հանդիպմանը երկու երկրների նախագահներն անդրադարձել են փոխշահավետ համագործակցության ընդլայնման հնարավորություններին, տարբեր ոլորտներում փոխգործակցության ակտիվացմանը:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ընդգծելով երկու երկրների միջև բարձր մակարդակով փոխայցելությունների կարևորությունը՝ իր գործընկերոջը հրավիրել է Հայաստան և Ալար Կարիսի կողմից ստացել փոխադարձ հրավեր:

В рамках Всемирного экономического форума в Давосе президент Армении Ваагн Хачатурян провел встречу с эстонским коллегой Аларом Карисом.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе президента республики, в ходе встречи Хачатурян и Карис коснулись возможностей расширения взаимовыгодного сотрудничества, активизации взаимодействия в различных сферах.
Президент РА, подчеркнув важность взаимных визитов на высшем уровне между двумя странами, пригласил своего коллегу в Ереван и получил аналогичное приглашение от Кариса.