Քուվեյթը նախատեսում է մինչեւ տարեվերջ սկսել աշխարհի խոշորագույն նավթային հետազոտական կենտրոնի շինարարությունը, այս մասին Twitter-ում հայտնել է նավթի նախարարությունը։
The Middle East Economic Digest-ը հայտնում է, որ նախագիծը կանգ է առել բյուջեի սղության պատճառով՝ դրա արժեքը 120 միլիոն դոլար գնահատելով:
Կենտրոնը, որը կառուցվելու է Քուվեյթի հարավում գտնվող Ալ Ահմադիում, կունենա 28 լաբորատորիա։ Այն կձգտի մշակել արդյունահանման եւ վերամշակման կատարելագործված մեթոդներ, որոնք կարող են օգտագործվել արդյունաբերության մեջ տարբեր նպատակներով, ներառյալ ծանր նավթի եւ հարակից գազի արդյունահանումը:

Кувейт планирует начать строительство крупнейшего в мире нефтяного исследовательского центра к концу года, сообщило министерство нефти в Twitter.
The Middle East Economic Digest сообщает, что проект застопорился из-за нехватки бюджета, оценив его стоимость в 120 миллионов долларов.
Центр, который будет построен в Аль-Ахмади, к югу от Кувейта, будет иметь 28 лабораторий. Он будет стремиться разработать усовершенствованные методы добычи и переработки, которые могут использоваться в промышленности для различных целей, включая добычу тяжелой нефти и попутного газа.