Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանը օրերս հանդիպել է Կաննի քաղաքապետ, Ֆրանսիայի քաղաքապետերի ասոցիացիայի նախագահ Դավիդ Լիսնարին։
Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ջերմ մթնոլորտում անցած հանդիպման ընթացքում դեսպանը և քաղաքապետը մտքեր փոխանակեցին ակտուալ միջազգային գործընթացների վերաբերյալ՝ անդրադարձ կատարելով նաև հարավկովկասյան տարածաշրջանում տիրող իրավիճակին, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին։
Դեսպանը շնորհակալություն հայտնեց քաղաքապետին ֆրանսահայ համայնքի և Հայաստանի նկատմամբ ընդգծված ուշադրության, ինչպես նաև հայ-ֆրանսիական ավանդական բարեկամության ուղղությամբ կատարված քայլերի համար։
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց նաև կինոյի ոլորտում հայ-ֆրանսիական համագործակցության հեռանկարներին. ձեռք բերվեցին մի շարք ծրագրերի շուրջ համագործակցության պայմանավորվածություններ։

Armenian Ambassador to France Hasmik Tolmajyan met with the Mayor of Cannes, head of the Association of French Mayors David Lisnard, the press service of the Armenian Embassy in Paris informed NEWS.am.
During the meeting, the ambassador and the mayor exchanged views on the current international processes in a warm atmosphere. They also touched upon the situation in the South Caucasus region, including the peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict.
The Ambassador thanked the mayor for the special attention paid to the French-Armenian community and Armenia.
During the meeting the sides also touched upon the perspectives of the Armenian-French cooperation in the sphere of cinema. Besides, the parties reached agreements on cooperation in a number of projects.