Մեծ Բրիտանիայի խորհրդարանի անդամ Սառա Օուենը երկրի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնին քննադատել է այն բանի համար, որ նա հարկատուների փողերն իբր օգտագործել է իր սիրեցյալին պահելու համար, գրում է The Independent-ը։
«Առաջին անգամ չէ, որ մենք մեղադրանքներ ենք լսում, որ վարչապետը փորձել է հարկատուների հարյուր հազարավոր գումարները ծախսել իր ընկերուհու վրա»,- ասել է Օուենը՝ մեկնաբանելով այն հոդվածը հեռացնելու The Times թերթի որոշումը, որտեղ ասվում էր, որ Ջոնսոնը ցանկանում է կառավարությունում բարձր պաշտոն տալ իր կնոջը՝ Քերի Ջոնսոնին։
Բորիս Ջոնսոնը նոր է դուրս եկել սեքս-սկանդալից։ 2019 թվականին լայն հասարակությանը հայտնի դարձավ, որ քաղաքական գործիչը Լոնդոնի քաղաքապետ եղած ժամանակ հարաբերությունների մեջ է եղել ամերիկացի գործարար Ջենիֆեր Արկուրիի հետ։ Ջոնսոնին, որը Արկուրիի հետ հարաբերությունների ժամանակ ամուսնացած էր, կասկածում էին սիրուհու բիզնեսին անօրինական ֆինանսական օգնություն ցուցաբերելու, ինչպես նաեւ բրիտանական մայրաքաղաքի բյուջեն վատնելու մեջ։

Член британского парламента Сара Оуэн раскритиковала британского премьер-министра Бориса Джонсона за якобы использование денег налогоплательщиков на содержание своих возлюбленных, пишет издание The Independent.
«Мы не в первый раз слышим обвинения, что премьер-министр пытался потратить сотни тысяч денег налогоплательщиков на свою девушку», — заявила Оуэн, комментируя решение газеты The Times убрать статью, где утверждалось о желании Джонсона дать своей супруге, Керри Джонсон, высокопоставленную должность в правительстве.
Борис Джонсон только недавно выбрался из секс-скандала. В 2019 году широкой общественности стало известно, что политик в бытность мэром Лондона состоял в отношениях с американской предпринимательницей Дженнифер Аркури. Джонсона, который на момент отношений с Аркури был женат, подозревали в оказании незаконной денежной помощи бизнесу любовницы, а также возможной растрате бюджета столицы Великобритании.