Կոնվերս Բանկը վերանայել է Converse Blitz վարկատեսակի պայմանները՝ փոքր և միջին ձեռնարկությունների ֆինանսավորման  առավելագույն շեմ սահմանելով 50 մլն ՀՀ դրամը կամ համարժեք արտարժույթը՝  ԱՄՆ դոլար, Եվրո: Վարկավորման առավելագույն ժամկետը 60 ամիս է:
Վարկավորման կարող են դիմել տնտեսության տարբեր ոլորտներում գործող փոքր և միջին ձեռնարկությունները, եթե պետական գրանցում են ստացել առնվազն երեք ամիս առաջ:
Ֆինանսավորում տրամադրվում է շրջանառու միջոցների համալրման, հիմնական միջոցների ձեռքբերման և կրեդիտորական պարտքի մարման նպատակով՝ առանց ֆինանսական վերլուծության իրականացման, ինչի շնորհիվ նվազում է վարկավորման համար պահանջվող ժամանակահատվածը:

Converse Bank has revised the terms of Converse Blitz loan and has set AMD 50 M or equivalent USD and EUR as the upper SME financing threshold.  The maximum loan maturity is 60 months.
Small and medium businesses of various industries can apply for the loan if they have obtained state registration at least 3 months before.
The financing is provided for replenishment of current assets, acquisition of fixed assets and repayment of accounts payable without making the financial analysis, due to which the lending period is reduced.