Հունվարի 1-ից Ռուսաստանը եւ Իրանը անվիզա ռեժիմ կմտցնեն 15 օրով խմբակային զբոսաշրջային ուղեւորությունների համար։ Այս մասին տեղեկացրել է Իրանի մշակույթի եւ տուրիզմի նախարարության մարքեթինգի վարչության ղեկավար Լեյլա Աջարին, հաղորդել է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Նշվել է, որ ռեժիմը գործելու է 5-50 մարդկանց խմբերի համար։ Համաձայնագիրը ստորագրվել է տուրիզմի իրանա-ռուսական տեխնիկական կոմիտեի երկրորդ նիստի ժամանակ։
«Իրանի եւ Ռուսաստանի կառավարությունների կողմից ավելի վաղ ստորագրված եւ համաձայնեցված փաստաթղթի հիման վրա 2023թ. հունվարի 1-ից ՌԴ-ի եւ Իրանի քաղաքացիներին խմբակային վիզա պետք չի լինի, եթե նրանք պատրաստվում են 15 օր ժամկետով ճամփորդել երկրներից մեկում 5-50 հոգանոց զբոսաշրջային խմբերով»,- տեղեկացրել է Աջարին։

From January 1, Russia and Iran introduce a visa-free regime for group tourist trips for a period of 15 days. This was announced by the head of the marketing department of the Iranian Ministry of Culture and Tourism Leyla Ajdari, RIA Novosti reports.
The mode will be valid for groups of 5 to 50 people. The agreement on this was signed during the second meeting of the Iranian-Russian Technical Committee for Tourism.
Based on what was previously signed and agreed upon by the governments of Iran and Russia, from January 1, 2023, citizens of Russia and Iran will not need a group visa if they are going to travel to one of the countries in tourist groups of 5 to 50 people for a period of 15 days, Ajdari said.