Թագավորական ընտանիքը հավաքվում է Եղիսաբեթ II թագուհու մահճի մոտ, նա բժիշկների հսկողության տակ է գտնվում Շոտլանդիայի Բալմորալ ամրոցում, հայտնում է Washington Post-ը։
«Առավոտյան զննումից հետո թագուհու բժիշկները մտահոգված են Նորին Մեծության առողջական վիճակով եւ խորհուրդ են տվել նրան մնալ բժշկական հսկողության տակ: Թագուհին շարունակում է իրեն հարմարավետ զգալ Բալմորալում»,- ասվում է Բուքինգհեմյան պալատի հայտարարության մեջ:
Ավելի վաղ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Լիզ Թրասը մտահոգություն էր հայտնել թագուհի Եղիսաբեթ II-ի առողջական վիճակի կապակցությամբ, որի ընտանիքի անդամները շտապել են հավաքվել Շոտլանդիայի Բալմորալ ամրոցում, որտեղ նա գտնվում է բժիշկների հսկողության տակ։ «Ամբողջ երկիրը մեծ անհանգստությամբ կհետեւի Բուքինգհեմյան պալատի լուրերին»,- գրել է Թրասը։

The royal family gathers at the bedside of Queen Elizabeth II, who is under medical supervision at Balmoral Castle in Scotland, the Washington Post reports.
After this morning's examination, the Queen's doctors are concerned about Her Majesty's health and have recommended that she remain under medical supervision.  The Queen remains comfortable in Balmoral, Buckingham Palace said in a statement.
Earlier, British Prime Minister Liz Truss expressed concern about the health of Queen Elizabeth II, whose family members rushed to gather at Balmoral Castle in Scotland, where she has been under medical supervision. The whole country will be deeply concerned by the news from Buckingham Palace, Truss wrote.