Հնդկական Solar group պաշտպանական ընկերությունը երեքշաբթի հայտարարել է, որ Հայաստանից Pinaka հրթիռների պատվերներ է ստացել։
«Pinaka արդիականացված հրթիռային կայանների ծառայության ժամկետը եւ հեռահարությունը ավելի մեծ է, քան դրանց նախորդ տարբերակներինը՝ չնայած գրեթե նույն գնին: Մենք Հայաստանից ստացել ենք արտահանման պատվեր, որը պետք է կատարվի երկու տարվա ընթացքում»,- ANI-ին https://www.firstindia.co.in/news/india/armenia-to-get-pinaka-rockets-nigeria-indonesia-too-shown-interest-defence-firm-solar-industries ասել է Solar Group-ի նախագահ Սաթյանարայան Նուվալը։
Նշվում է, որ ավելի վաղ Հնդկաստանը Հայաստանին ռադար է վաճառել՝ սեփական մշակման Swathi զենքի գտնվելու վայրը որոշելու համար։
Նշենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Հնդկաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում այցելել է Գանդինագար քաղաքում բացված DEFEXPO ցուցահանդես:

India's Solar group defense company said Tuesday it has received orders from Armenia for Pinaka missiles.
"The service life and range of the upgraded Pinaka missile launchers are longer than their previous version, despite almost the same price. We have received an export order from Armenia to be fulfilled within two years," Solar Group Chairman Satyanarayan Nuval told ANI https://www.firstindia.co.in/news/india/armenia-to-get-pinaka-rockets-nigeria-indonesia-too-shown-interest-defence-firm-solar-industries.
India had earlier sold Swathi weapons location radar of its own design to Armenia.
Armenian Defense Minister Suren Papikyan visited DEFEXPO exhibition opened in Gandhinagar city in the framework of his working visit to India.