Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) Կովկասի, Մոլդովայի և Բելառուսի տարածաշրջանային ղեկավար Կատարինա Բյորլին Հանսենին:
Կառավարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ փոխվարչապետը կարևորել է ՎԶԵԲ-ի հետ Հայաստանի համար առանցքային նշանակություն ունեցող ոլորտներում իրականացվող ծրագրերը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ենթակառուցվածքների զարգացման ծրագրերը, մասնավորապես ընդգծվել է Հյուսիս-հարավ մայրուղու Սիսիան-Քաջարան ճանապարհահատվածի կառուցման ուղղությամբ նախապատրաստական աշխատանքների կարևորությունը: Այս համատեքստում քննարկվել են ՎԶԵԲ կողմից իրականացված տեխնիկատնտեսական ուսումնասիրության արդյունքները:
Անդրադարձ է կատարվել նաև ԵՄ տնտեսական և ներդրումային պլանի ներքո ուղենիշ 1-ի շրջանակներում ՀՀ առևտրային բանկերի հետ ՎԶԵԲ կողմից իրականացվող ՓՄՁ աջակցության ծրագրերին:
Մտքեր են փոխանակվել համատեղ ծրագրերի նոր հնարավոր ուղղությունների շուրջ, կարևորվել են հատկապես տարածաշրջանային նշանակություն ունեցող նախագծերը:

Вице-премьер Армении Мгер Григорян принял регионального руководителя Европейского банка реконструкции и развития (ЕБРР) по Кавказу, Молдове и Беларуси Катарину Бьорлин Хансен․
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства республики, в ходе встречи Григорян упомянул о важности программ, реализуемых с ЕБРР в сферах, имеющих ключевое значение для Армении․
Стороны обсудили программы развития инфраструктур, в частности, была подчеркнута важность подготовительных работ на участке дороги Сисиан-Каджаран магистрали Север-Юг. В этом контексте были обсуждены результаты технико-экономического исследования, проведенного ЕБРР.
Были также затронуты программы содействия МСП, осуществляемые ЕБРР с коммерческими банками Армении.
Состоялся обмен мнениями вокруг новых возможных направлений совместных программ, была отмечена важность проектов, имеющих региональное значение.