«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովը երեկվա  նիստում «առաջընթաց» գրանցեց՝ որոշվեց, որ Հայաստանը պետք է շարունակի շարժվել նախկինների սցենարով՝ հավատարիմ մնալով գործող խորհրդարանական կառավարման ձեւին։ Կառավարման ձեւի պահպանմանը դեմ քվեարկեց միայն Մասիս Մելքոնյանը, ձեռնպահ՝ Տիգրան Եգորյանը, մյուսները կողմ էին։
Սա նշանակում է, որ Նիկոլ Փաշինյանին դուր է եկել 2015-ի սահմանադրական փոփոխություններով Սերժ Սարգսյանի համար «կարված կոստյումը», որի մեջ ինքը հարմարավետ տեղավորվել է։ Եվ սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովը, որի կազմում են էդմոն Մարուքյանը, Դանիել Իոաննիսյանը, Արթուր Սաքունցը, Գրիգոր Մինասյանը եւ այլք, քվեարկեցին այդ «կոստյումի» երկարակեցության օգտին։
Հետո մի քանի ոչ էական հոդվածների փոփոխություններ կանեն, ասենք՝ նախագահին մի երկու արարողակարգային լիազորություն կավելացվի, ինչը կնշանակի, որ սահմանադրական փոփոխությունների խոստումը հերթական փուչիկն էր՝ հանրային դիմադրությունը թուլացնելու համար»:

YEREVAN. – Hraparak daily of Armenia writes: The [Specialized] Commission for Constitutional Reforms recorded "progress" at yesterday's session. It was decided that Armenia should continue to move in the scenario of the previous [authorities]—adhering to the existing parliamentary form of government. (...).
This means that [PM] Nikol Pashinyan liked the "suit made" for [ex-President] Serzh Sargsyan by the constitutional amendments of 2015, in which he has fit comfortably. And the [Specialized] Commission for Constitutional Reforms (...) voted in favor of the longevity of that "suit."
Then they will make amendments to a few non-essential articles; say, a couple of procedural powers will be added to the president, which will mean that the [incumbent authorities’] pledge of constitutional amendments was another balloon to weaken public resistance.