Դեկտեմբերի 9-ին Հայաստանի Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանում պատգամավորները երկրորդ եւ վերջնական ընթերցմամբ հավանություն են տվել գործող օրենքներում մի շարք օրենսդրական փոփոխություններին։
Այդ թվում՝
«Պետական հատուկ պաշտպանության ենթակա անձանց անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթ,
«Կառավըարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը (Սահմանադրական օրենք),
«Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտին պետական աջակցության մասին» եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը,
«Պետական տուրքի մասին» եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթն ու «Պետական պաշտոններ զբաղեցնող անձանց եւ քաղաքացիական ծառայողների վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխությունների նախագիծը,
Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը,
«Հանրային պաշտոններ զբաղեցնող անձանց եւ քաղաքացիական ծառայողների վարձատրության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը,
Քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին օրինագիծը,
«Կուսակցությունների մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» (Սահմանադրական օրենք) օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրենքի նախագիծ:

На внеочередном заседании Национального Собрания Армении 9 декабря во втором и окончательном чтении депутаты одобрили ряд законодательных поправок к действующим законам.
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «Об обеспечении безопасности лиц, подлежащих особой государственной защите»,
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О структуре и деятельности Правительства» и поправок в смежные законы (Конституционный закон),
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О государственной поддержке сферы информационных технологий» и поправок в смежные законы,
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О государственной пошлине» и поправок в смежные законы, законопроект о внесении дополнений в закон «Об оплате труда лиц, замещающих государственные должности и госслужащих»,
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс и поправок в смежные законы,
законопроект о внесении дополнений в закон «Об оплате труда лиц, замещающих государственные должности и госслужащих»,
законопроект о внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс,
законопроект о внесении дополнений в закон «О внесении изменений и дополнений в закон «О партиях»» (Конституционный закон).