Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի գլխավորած կառավարական պատվիրակությունը, սեպտեմբերի 19-ին, աշխատանքային այցով կմեկնի Բրյուսել:
Կառավարության մամուլի ծառայությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այցի շրջանակում վարչապետ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա ԵՄ ընդլայնման եւ եվրոպական հարևանության հարցերով հանձնակատար Շթեֆան Ֆյուլեի, Լիեժի քաղաքապետ Վիլլի Դեմեյերի, Բելգիա-Հայաստան առևտրի պալատի նախագահ Վալերի Սաֆարյանի հետ:Նախատեսվում է նաեւ Տիգրան Սարգսյանի հանդիպումը հայկական եւ եվրոպական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ՝ «European Press Club»-ում:
Կառավարական պատվիրակության կազմում են ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը, ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը եւ պաշտոնատար այլ անձինք:

Правительственная делегация во главе с премьер-министром Армении Тиграном Саркисяном 19 сентября с рабочим визитом отправится в Брюссель.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе правительства Армении, в рамках визита премьер-министр Саркисян проведет встречи с европейским комиссаром по вопросам расширения и политики добрососедства Штефаном Фюле, мэром Льежа Вилли Демейером, главой торговой палаты Армения-Бельгия Валерием Сафаряном. Планируется встреча Тиграна Саркисяна с представителями армянских и бельгийских СМИ в «European Press Club».
В состав правительственной делегации включены министр финансов Армении Ваче Габриелян, министр экономики Армении Тигран Давтян и другие должностные лица.