Բրիտանացի արքայազն Ուիլյամը անսպասելիորեն ժամանել է Լեհաստան եւ հանդիպել Ուկրաինայի հետ սահմանի մոտ տեղակայված բրիտանացի զինվորների հետ՝ շնորհակալություն հայտնելով նրանց «մեր ազատությունները պաշտպանելու համար»։ Այս մասին հայտնում է Independent-ը։
Հրատարակության տվյալներով՝ հանդիպումը տեղի է ունեցել Ժեշուվ օդանավակայանի ռազմաօդային պաշտպանության բազայում, որը գտնվում է Ուկրաինայի սահմանից 70 կմ հեռավորության վրա։
«Ես որոշեցի անձամբ գալ այստեղ՝ շնորհակալություն հայտնելու ձեզ այն ամենի համար, ինչ դուք անում եք, որ պաշտպանում եք բոլորին այստեղ եւ հետեւում եք, թե ինչ է կատարվում։ Այնպես որ, շնորհակալություն ձեզ այն ​​ամենի համար, ինչ անում եք ամեն օր», - մեջբերում է գործակալությունը արքայազնի խոսքը։

Британский принц Уильям неожиданно прибыл в Польшу и встретился с британскими солдатами, дислоцированными у границы с Украиной, чтобы поблагодарить их за «защиту наших свобод». Об этом сообщат Independent.
По данным издания, встреча состоялась на военной базе противовоздушной обороны в аэропорту Жешув, расположенном в 70 км от украинской границы.
«Я решил приехать сюда лично, чтобы поблагодарить вас за все, что вы делаете, что оберегаете всех здесь и следите за тем, что происходит. Так что большое спасибо вам за то, что вы делаете каждый день», — приводит агентство слова принца.