ԱՄՆ-ի Թենեսի նահանգի Նեշվիլ քաղաքի դպրոցներից մեկում նախկին աշակերտի կողմից կրակոցների հետեւանքով զոհվել է երեք երեխա եւ երեք մեծահասակ։
Հարձակումը տեղի է ունեցել The Covenant մասնավոր քրիստոնեական դպրոցում, որտեղ սովորում են երեքից 11 տարեկան երեխաներ, հաղորդում է ВВС-ն:
Բոլոր մահացած աշակերտները ինը տարեկան էին, մեծահասակները՝ 60 եւ 61 տարեկան։
Ոստիկանությունը հայտնել է, որ կասկածյալը 28-ամյա Օդրի Հեյլն է:
Կրակողը զինված է եղել երեք հրազենով, այդ թվում՝ կիսաավտոմատ հրացանով, եւ սպանվել է ոստիկանների կողմից։
Գերմանացին զենքը թաքցրել է որդու կեղտոտ տակդիրի մեջ
2023 թվականի հունիսի 8-ի կեսօրին սահմանապահ ոստիկանության աշխատակիցները..
Գայանե Մարտիրոսյանը ընդունել է մեղքը. պաշտպան
Արագացված դատաքննության կարգի կիրառմամբ է եղել, հետեւաբար, որեւէ…
«Ֆորդ Ֆոկուս»-ն ինքն է կտրուկ մանևրել և վթարվելով գլխիվայր շրջվել. ՔԿ-ն հայտնի վթարից տեսանյութ է հրապարակել
2023թ․ հունիսի 08-ին՝ ժամը 09:39-ին, հաղորդում է ստացվել այն մասին, որ նույն օրը՝ ժամը 08։48-ի սահմաններում, Երևան քաղաքի Գրիգոր Լուսավորիչ փողոցի 8-րդ...
Ռուսաստանում սիդրով թունավորման գործով ձերբակալվել է եւս չորս մարդ․ նրանց թվում է Արտյոմ Հայրապետյանը
ՌԴ առողջապահության նախարարության տվյալներով՝ ալկոհոլային թունավորման հետեւանքով մահացել է 31․․․
Տիկին Գայանեի հետ ոչ մի գործարք չի եղել․ Աշոտ Փաշինյան
Ես այդ մասով արդեն դիմել եմ իրավապահներին...
Գոհ եմ, որ իրավական գնահատական տրվեց միջադեպին. Նաեւ անձնապես կարող եմ ուրախ լինել. Աշոտ Փաշինյան
Դատական նիստը փակ է եղել Գայանե Մարտիրոսյանի միջնորդությամբ եւ ցանկությամբ եւ հարիր չէ մանրամասն ներկայացնել այն...

Трое детей и трое взрослых погибли в результате стрельбы, устроенной бывшей ученицей в школе в городе Нэшвилл американского штата Теннесси.
Нападение произошло в частной христианской школе The Covenant School, в которой учатся дети в возрасте от трех до 11 лет, сообщает ВВС.
Всем троим погибшим ученикам было по девять лет, взрослым жертвам 60 и 61 год.
По словам полиции, подозреваемая проникла в школу, прострелив дверь. В результате обыска в их доме было изъято огнестрельное оружие.
Была установлена личность подозреваемой: ею оказалась 28-летняя Одри Хейл, сообщили в полиции.
Стрелявшая была вооружена тремя единицами огнестрельного оружия, включая полуавтоматическую винтовку, и была застрелена полицейскими.
Она оставила манифест и нарисовала подробную карту школы с указанием точек входа. Сейчас полиция изучает эти документы.
Хейл, у которой не было судимостей, была бывшей ученицей школы, и полицейские заявили, что, по их мнению, мотивом преступления могла быть «обида».