Թուրքիայի մայրաքաղաք Անկարայում տեղատարափ անձրեւներ են տեղացել Ռեջեփ Էրդողանի երդմնակալության արարողության օրը։ Հորդառատ անձրեւներից եւ ամպրոպից հետո, ինչպես գրում է Milliyet թերթը, հեղեղվել են որոշ տներ եւ ձեռնարկություններ, փողոցներ եւ հրապարակներ, խափանումներ են տեղի ունեցել տրանսպորտի աշխատանքում:
Ինչպես նշում է РБК-ն, հեղեղումների հետեւանքով տուժածների եւ զոհերի մասին տեղեկություններ չկան։ Անկարայի քաղաքապետ Մանսուր Յավաշը հայտնել է, որ բարձր պատրաստվածության վիճակի են բերել օպերատիվ ծառայությունների 4140 աշխատակից եւ 1401 տրանսպորտային միջոց: Սպասվում է, որ հորդառատ անձրեւը կշարունակվի մինչեւ երեկո:

Ливни обрушились на столицу Турции - Анкару в день инаугурации Реджепа Тайипа Эрдогана. После  ливня с грозой и градом, как пишет газета Milliyet, затопило некоторые дома и предприятия, улицы и площади, возникли перебои в работе транспорта.շ
Как отмечает РБК, информации о пострадавших и погибших в результате затоплений не поступало. Мэр Анкары Мансур Яваш сообщил, что в состояние повышенной готовности привели 4140 сотрудников оперативных служб и 1401 транспортное средство. Ожидается, что сильный дождь будет продолжаться до вечера.