Թուրքիայի հետախուզության նոր ղեկավար Իբրահիմ Կալինի մասնակցությամբ հուլիսի 6-ին Ստամբուլում նախատեսված համերգը չեղարկվել է, սակայն հոկտեմբերին կայանալիք համերգի տոսմերը դեռ վաճառվում են, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։
Կալինը ձայնագրել է մի քանի սինգլներ, նա երգում եւ նվագում է սազի վրա։ 2022 թվականի հոկտեմբերին Կալինը համերգ էր տվել ժողովրդական երաժշտության 4-րդ միջազգային փառատոնի շրջանակներում՝ ելույթ ունենալով եւս երեք երաժիշտների հետ։
Հուլիսի 6-ին Կալինը պետք է ելույթ ունենար նույն երաժիշտների հետ Ստամբուլի բացօթյա հարթակում: Սակայն երեքշաբթի օրվա դրությամբ միջոցառման մասին տեղեկատվությունը մնացել է միայն կազմակերպչի եւ տոմսերի օպերատորների կայքում՝ առանց տոմսեր գնելու հնարավորության։

Концерт с участием нового главы турецкой разведки Ибрагима Калына, запланированный на 6 июля в Стамбуле, отменен, однако на октябрьский концерт билеты еще продаются, сообщает РИА Новости.
Калын записал несколько синглов, он поет и играет на инструменте саз. В октябре 2022 года Калын дал концерт в рамках 4-го международного фестиваля народной музыки, выступив еще с тремя музыкантами.
6 июля планировалось выступление Калына в рамках того же коллектива на площадке на открытом воздухе в Стамбуле. Однако по состоянию на вторник информация о мероприятии осталась только на сайте организатора и билетных операторов без возможности приобрести билеты.