Ռազմական գործողությունների դադարեցման մասին պայմանավորվածությունների կնքման պահից հրադադարի երկու խախտում է արձանագրվել Ասկերանի շրջանում։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը։
«Տուժածներ չկան։ Ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարությունը ադրբեջանական կողմի և Ղարաբաղի ներկայացուցիչների հետ համատեղ իրականացնում է այս փաստերի հետաքննությունը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Ռուսաստանյան խաղաղապահ զորախումբը շարունակում է առաջադրանքներ իրականացնել Լեռնային Ղարաբաղի տարածքում։ Բաքվի և Ստեփանակերտի հետ շարունակական փոխգործակցություն է պահպանվում՝ ուղղված արյունահեղության կանխմանը, անվտանգության ապահովմանը, խաղաղ բնակչության նկատմամբ մարդասիրական իրավունքի պահպանմանը։

Since the conclusion of the agreement on the cessation of hostilities, two ceasefire violations have been recorded in the Askeran region in Nagorno-Karabakh, Russian Ministry of Defense reported.
“There are no casualties. The command of the Russian peacekeeping contingent, in cooperation with the Azerbaijani side and representatives of Karabakh, is conducting an investigation into these facts,” the statement reads.
The Russian peacekeeping contingent continues to carry out tasks on the territory of Nagorno-Karabakh. Continuous interaction is maintained with Baku and Stepanakert, aimed at preventing bloodshed, ensuring security and observing humanitarian law in relation to civilians.