Այսօր՝ մարտի 16-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։
shamshyan.com-ի հաղորդմամբ ժամը 14:40-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության Ոստիկանության Մաշտոցի բաժին օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Նորաշեն թաղամասի բարձրահարկ շենքերից մեկի բակում դի կա։
Ոստիկաններն ու պարեկները նշված շենքի բակում հայտնաբերել են նույն շենքի բնակիչ երիտասարդ աղջկա դի։
Դեպքի փաստով Քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ պարզում են մահացածի ինքնությունը։
Տեղի ունեցածը ինքնասպանություն է, թե անզգուշությամբ վայր ընկնելու հետևանք, նույնպես պարզվում է։Քննիչի որոշմամբ նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն։
Շամշյանի տեղեկություններով՝ մահացածը նույն շենքի բնակիչ, 32-ամյա Արփենիկ Մ.-ն է, ով վայր է ընկել շենքի 10-րդ հարկից։

Загадочное трагическое событие произошло сегодня, 16 марта, в Ереване.
Как сообщает shamshyan.com, в районе 14:40 в отдел полиции Маштоца поступили оперативные сведения о том, что в квартале Норашен, во дворе высотного дома обнаружен труп молодой женщины.
По факту произошедшего в следственном отделе инициировано уголовное производство, устанавливается личность погибшей.
Выясняется также, является ли произошедшее несчастным случаем или самоубийством.  По решению следователя назначена судебно-медицинская экспертиза трупа.
По информации фотокорреспондента Гагика Шамшяна, погибшая жительницей того же дома.  Это 32-летняя Арпеник М., которая сорвалась с 10-го этажа.