«Սուխոյի քաղաքացիական օդանավեր» ՓԲԸ-ն 2012-ին կարող է կայուն պայմանագիր կնքել «Արմավիա» ավիաընկերության հետ` 5-6 հատ Sukhoi Superjet 100 տիպի ինքնաթիռ մատակարարելու համար: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է ընկերության նախագահ Վլադիմիր Պրիստյաժնուկը:
«Այս տարի կմատակարարվի 5-6 հատ, մատակարարումները ժամկետը` 2013-2014 թվականներն է»,-ասել է նա: Պրիստյաժնուկը նաեւ նշել է, որ 2012-ի առաջին քառորդի վերջին «Արմավիա» ավիաընկերությունը գործող պայմանագրի շրջանակներում կստանա երկրորդ ինքնաթիռը, հաղորդում է AEX.ru-ն:
«Միավորված ավիատրանսպորտային կորպորացիայի» նախագահ Միխայիլ Պողոսյանը հայտնել է, որ 2012-ի երկրորդ քառորդում «Սուխոյի քաղաքացիական ինքնաթիռները» կմատակարարի Sukhoi Superjet 100 20 ինքնաթիռ:

MOSCOW. – In 2012, Russia’s Sukhoi Civil Aircraft Company could sign a stable contract, with Armenia’s Armavia Airline Company, for the delivery of 5-6 Sukhoi Superjet 100, Sukhoi President Vladimir Prisyazhnyuk told reporters.
“5-6 [planes] will be delivered this year, [and] the term for the deliveries is 2013-2014,” he said. Prisyazhnyuk also noted that Armavia will receive the second aircraft in the end of the first quarter of 2012, AEX.ru informs.
And United Aircraft Corporation President Mikhail Pogosyan informed that Sukhoi Civil Aircraft Company will deliver 20  Sukhoi Superjet 100 in the second quarter of the current year.