Երեւանում Ռուսաստանի դեսպանատանը բացված ընտրատեղամասում  քվեարկել է 3593 ընտրող: Տեղամասն ընդհանուր առմամբ ստացել է  7 000 քվեաթերթիկ:Տեղամասում ներկա են գտնվել երկու դիտորդ Գենադի Զյուգանովի եւ մեկը` Գրիգորի Յավլինսկու անունից:
Ինչպես NEWS.am –ին հայտնեցին Գյումրիում Ռուսաստանի հյուպատոսությունից, տեղամասում քվեարկել է մոտ 1060 ընտրող` չհաշված ռազմաբազայի տվյալները:Հայաստանում ընտրական մյուս տեղամասերը գտնվել են էրեբունի ավիաբազայում, Արմավիրում, Արտաշատում եւ Մեղրիում: Նախնական տվյալները հայտնի կլինեն մի քանի ժամից:

На избирательном участке в посольстве России в Ереване на выборах президента проголосовало 3593 человека. Всего участок получил 7 000 бюллетеней.
На участке присутствует 2 наблюдателя от Геннадия Зюганова и 1 от Григория Явлинского, хотя его кандидатура не была зарегистрирована.
Как сообщили корреспонденту Новости Армении – NEWS.am в генконсульстве России в Гюмри, на участке проголосовало около 1060 избирателей – не считая данных по российской военной базе.
Другие избирательные участки в Армении располагаются на авиабазе Эребуни на юге столицы, в городах Армавир, Арташат и Мегри.