Երեւանում Ռուսաստանի դեսպանատանը բացված ընտրատեղամասում  քվեարկել է 3593 ընտրող: Տեղամասն ընդհանուր առմամբ ստացել է  7 000 քվեաթերթիկ:Տեղամասում ներկա են գտնվել երկու դիտորդ Գենադի Զյուգանովի եւ մեկը` Գրիգորի Յավլինսկու անունից:
Ինչպես NEWS.am –ին հայտնեցին Գյումրիում Ռուսաստանի հյուպատոսությունից, տեղամասում քվեարկել է մոտ 1060 ընտրող` չհաշված ռազմաբազայի տվյալները:Հայաստանում ընտրական մյուս տեղամասերը գտնվել են էրեբունի ավիաբազայում, Արմավիրում, Արտաշատում եւ Մեղրիում: Նախնական տվյալները հայտնի կլինեն մի քանի ժամից:

YEREVAN. – A total of 3,593 voters cast their ballots at the polling station established at the Russian Embassy in Yerevan, on Sunday’s Russian presidential elections. The polling station received a total of 7,000 ballots, and there were two observers present.
And as the Russian Consulate in Gyumri city informed Armenian News-NEWS.am, 1,060 Russian citizens—not counting the data by the Russian military base stationed in the city—voted at the Consulate.
The other polling stations in Armenia were at Erebuni Airbase, and in Armavir, Artashat, and Meghri cities.