«Հայ ազգային կոնգրես» դաշինքի նախընտրական շտաբը գլխավորելու է ՀԱԿ կենտրոնական գրասենյակի համակարգող Լեւոն Զուրաբյանը: Այդ մասին NEWS.am-ին հայտնեց ՀԱԿ մամուլի քարտուղար Արման Մուսինյանը:
Ըստ Մուսինյանի, նախընտրական շտաբը ձեւավորվել է կենտրոնական գրասենյակի հիման վրա, իսկ քարոզչական հարցերով զբաղվելու է ինքը` Արման Մուսինյանը:
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր NEWS.am-ը, ՀՀԿ նախընտրական շտաբը գլխավորելու է Հովիկ Աբրահամյանը, ԲՀԿ-ի շտաբը` քաղաքաշինության նախարար Վարդան Վարդանյանը: «Օրինաց երկիր» կուսակցության շտաբի պետը Հեղինե Բիշարյանն է, «Ժառանգության» շտաբի պետը` «Ազատ դեմոկրատներ» կուսակցության նախագահ Խաչատուր Քոքոբելյանը: Հայ հեղափոխական դաշնակցության նախընտրական շտաբը գլխավորելու է պատգամավոր Միքայել Մանուկյանը, Հայաստանի կոմունիստական կուսակցության նախընտրական շտաբը ղեկավարում է Կենտկոմի առաջին քարտուղար Ռուբեն Թովմասյանը, Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության (ՀԴԿ) նախընտրական շտաբը ղեկավարում է կուսակցության նախագահության անդամ Լյուդմիլա Ազիզյանը, «Միավորված հայեր» կուսակցության նախընտրական շտաբը ղեկավարում է կուսակցության նախագահի տեղակալ Հովհաննես Հովհաննիսյանը:

YEREVAN. – Head of the opposition Armenian National Congress (ANC) headquarter will be ANC coordinator Levon Zurabyan, ANC spokesperson Arman Musinyan told Armenian News-NEWS.am.
According to Musinyan, the election headquarter was established in the central office, while he will deal with the election campaign.
As Armenian News-NEWS.am had informed earlier, ruling Republican Party of Armenia (RPA) headquarter will head Hovik Abrahamyan, Prosperous Armenia Party (PAP) headquarter will be headed by the incumbent Minister of Urban Development Vardan Vardanyan, Orinats Yerkir Party headquarter – by  MP Heghine Bisharyan, parliament opposition Heritage party headquarter – by Khachatur Kokobelyan, ARF Dashnaktsyutyun headquarter will be headed by MP Mikael Manukyan, the Communist Party of Armenia headquarter will be headed by Ruben Tovmasyan, the Democratic Party of Armenia headquarter will be headed by Lyudmila Azizyan and United Armenians party headquarter will be headed by Hovhannes Hovhannisyan.