Իրականությանը չեն համապատասխանում ան լուրերը, թե իբր Հայաստանի իշխանությունները փորձում են ճնշում գործադրել Եվրոպական դատարանի վրա, որպեսզի նախորդ իշխանություններից մնացած գործերը պարտվեն...
Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի «Քուդս» ստորաբաժանման հրամանատար, գեներալ-մայոր Կասեմ Սուլեյմանին Պակիստանին կոչ է արել միջոցներ ձեռնարկել ` ահաբեկիչների անդրսահմանային հարձակումները դադարեցնելու համար...
Ճիշտ չէ, որ կառավարությունը նախաձեռնի Սփյուռքը ներկայացնող ինչ-որ կառույցի ձեւավորումը, որովհետեւ կստացվի, որ երրորդ պետությունների կողմից սփյուռքը կընկալվի որպես 5-րդ շարասյուն...
Տեղեկատվական հոսքերի արագության պյմաններում հասարակությունը, մարդիկ չեն ստուգում տեղեկատվության իսկությունը այլընտարնքայն աղբյուրներով եւ դառնում գործիք դրա առավել լայն տարածման համար…
Այսպես, իմ կողմից գրություն էր ուղարկվել Կարինե Մարտիրոսյանին՝ առաջարկելով ներողություն խնդրել իր գրառումներից մեկում օգտագործված «անամոթ», «անլվա», «ստախոս» բառերի համար…

YEREVAN. – Lynne M. Tracy was officially sworn in this week to serve as the U.S. Ambassador to Armenia, U.S. embassy in Yerevan wrote on Facebook.
“Ambassador Tracy is a career member of the Senior Foreign Service and will represent the President of the United States in Armenia. We can’t wait to welcome her in Yerevan soon!” the message says.
Carol Perez, Director General of State Department’s Foreign Service earlier said she was honored to swear Tracy.
“Lynne has had a long & accomplished career in the #ForeignService, receiving the Secretary’s Award for Heroism for her service in Peshawar. Congratulations, Ambassador!” she tweeted.