«Բնությունը պատասխան հարված է հասցնում»,-ֆեյսվուքում գրել է Ադել Լանդուերը, որը լուսանկարել էր դեպքը։ «Ես ցույց եմ տվել այդ մարդուն նկարները, նա լիաթոք ծիծաղել է եւ թույլ տվել ինձ հրապարակել դրանք»․․․
Գործակալության հաղորդմամբ՝ զրույցակիցներից մեկի պատմելով երեկ՝ օգոստոսի 8-ին տեղի ունեցած սպանությունից առաջ՝ առավոտյան եւ կեսօրին երկու անգամ վիճաբանություն է եղել՝ Կուլիկամցիների եւ Ա. Գաբրիելյանի եւ ընկերների միջեւ․․․
Անտուն կատուների եւ շների համար Լոնդոնի Բաթերսի շրջանում կացարանի նախկին բնակիչը՝ Պալմերսթոն մականվամբ կատուն, վերջին 4.5 տարվա ընթացքում ծառայել է բրիտանական Ֆորին-օֆիսում մկների գլխավոր որսացողի պաշտոնում․․․
«Եվրոպական Վրաստան» կուսակցության առաջնորդներից մեկը՝ խորհրդարանի պատգամավոր Իրմա Ինաշվիլին համարում է, որ երեկվա իրադարձությունները վկայում են, որ պետություն չի կարող վերահսկել եւ պայքարել քրեական տարրերի դեմ․․․
Օգտահաշիվը դարձել է անհասանելի կոնկրետ տարածաշրջանի համար օգոստոսի 8-ին։ Վրացական ԶԼՄ-ները ենթադրում են, որ դա կապված է Մեդվեդեւի հրապարակման հետ, որը նվիրված էր ռուս-վրացական պատերազմի 12-րդ տարելիցին․․․
Լիդիա Երմոշինայի խոսքով՝ մասնակցության 50 տոկոսի շեմը հաղթահարել են բոլոր շրջանները, բացի Միսնկից։ Գոմելի եւ Մոգիլեւսկու շրջաններում 12.00-ի դրությամբ ընտրատեղամասեր էին եկել ավելի քան 60 տոկոս ընտրողներ․․․

По словам одного из собеседников агентства, накануне произошедшего вчера убийства, 8 августа, дважды – утром и днем -​​ возникали ссоры между жителями села Куликам и Артуром Габриеляном с его друзьями...
Одна из лидеров партии «Европейская Грузия», депутат парламента Ирма Инашвили считает, что вчерашние события свидетельствуют о том, что государство не может контролировать и бороться с криминалом...
Аккаунт стал недоступен для конкретного региона с 8 августа. Грузинские СМИ предполагают, что это связано с публикацией Медведева, посвященной 12-й годовщине российско-грузинской войны...
По словам Лидии Ермошиной, барьер явки в 50% преодолели все регионы, кроме Минска. В Гомельской и Могилевской областях, по данным на 12.00, на избирательные участки пришли более 60% избирателей...
«Следствие установило, что обвиняемый А.Г. на почве взаимной размолвки выстрелом из огнестрельного оружия нанес смертельное ранение В.М. 1993 года рождения...
Стоит отметить, что любовь к чтению, по-разному культивируемая, но хранимая в традициях различных народов, породила несколько праздников международного статуса...