«Առաջնորդները դիտարկել են ընդհանուր սկզբունքներ, որոնք հիմք կապահովեն ապագա տարանցման եւ միջազգային երթեւեկության կառավարման համար, երբ ենթակառուցվածքները բացվեն: Մանրամասները կմշակեն փոխվարչապետերը։
Ուզում եք ջնջել ոչ թե Մինսկի խումբը կամ 30 տարվա դիվանագիտությունը՝ լավ թե վատ, այլ մի ողջ ազգի կյանքի իմաստ, ոգու էություն, պայքարի կենսագրություն՝ հազարավոր հերոսներով ու նահատակներով կերտված...
Իրանի ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Սայեդ Խաթիբզադեն մեկնաբանել է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության պայմանագրի հնարավոր ստորագրումը...
Փոփոխությունները, նախարարի փոխնախագահի խոսքով, կոչված են օպտիմալացնելու տարբեր պետական ​​կառույցների վերահսկողությունը սահմանին եւ ներդնել «մեկ պատուհանի» սկզբունքը...
Շեյխ Ռուստամը պատմել է, որ պատգամավոր Ռուստամ Բաքոյանը իրեն տարել է ինչ–որ ռեստորան, որտեղ հանդիպել են քննիչի հետ, սակայն նա հրաժարվել է քրեական գործ հարուցել յուրացման առնչությամբ...
Արդարադատության նախարարությունն առաջարկում է Կոմիտեի իրավասության շրջանակներում պահել միայն այն կոռուպցիոն հանցագործությունները, որոնք կատարվել են պաշտոնատար անձանց կողմից...
Մի բան հստակ է՝ այն պետական կառույցները, որոնք չեն սպասարկում Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի շահերը, դրանց գործունեությունը պետք է արգելափակել, խոչընդոտել…
Բրյուսելում հնչած հայտարարություններն ամրապնդեցին այն մտահագությունները, որոնք վերջին ամիսներին առկա են հանրության մոտ։ Հայաստանն առաջնորդվում է…
Նանշել է, որ կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել Զանգեզուրի միջանցքի բացման շուրջ, այդ թվում՝ ինչպես երկաթուղային, այնպես էլ ավտոմոբիլային ճանապարհների կառուցման...

На вопрос, известно ли ему о каком-либо соглашении об открытии так называемого «Зангезурского коридора», о котором заявил президент Азербайджана Ильхам Алиев, и что опровергла армянская сторона, Тойво Клаар сказал...
У ЕС всегда была четкая позиция: мы поддержим любое соглашение, которое гарантировало бы долгосрочное устойчивое решение. Об этом в интервью Новости Армении –NEWS.am заявил спецпредставитель ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаар...
«ЕС всегда подчеркивал необходимость выполнения всех прошлых трехсторонних соглашений, которые служили основой для текущих дискуссий между Арменией и Азербайджаном. Позвольте уточнить: никто не ставит под сомнение актуальность трехсторонних договоренностей, достигнутых с Москвой в 2020 и 2021 годах», - отметил Клаар...
«Тепло приветствуем первое заседание пограничных комиссий, состоявшееся сегодня на армяно-азербайджанской границе, для продвижения обсуждения делимитации межгосударственной границы и путей обеспечения стабильной ситуации...
Глава дипломатии ЕС Жозеп Боррель приветствовал трехстороннюю встречу, организованную главой Евросовета Шарлем Мишелем с лидерами Армении и Азербайджана в Брюсселе...
Иран поддерживает урегулирование отношений между Ереваном и Баку в соответствии с признанными принципами международного права, включая уважение территориальной целостности, суверенитета и прав всех жителей региона...
Информация о районах размещения позиций совпала с данными экс-омбудсмена Армана Татояна. Об этом он говорил еще 11 апреля после того, как в марте стало известно о продвижении азербайджанских пограничиников в районе Неркин Ханд...